Tippek
Kétszázhetven új mérnök Győrből
Csaknem 270-en végeztek idén nyáron a győri Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Karán. A fiataloknak dr. Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos köszöntőbeszédében személyesen is gratulált.
A Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kara a napokban tartotta diplomaátadó ünnepségét azon hallgatóinak, akik a tavaszi szemeszter végén sikeres záróvizsgát tettek. A mintegy 270 fiatal a Győr Városi Egyetemi Csarnokban vehette át oklevelét. A kar dékánja, dr. Horváth Zoltán professzor az eseményen úgy fogalmazott:
„Köszönöm azt a sok befektetett energiát, amivel a mi munkánkat is támogatták. Projektjeinkben hasznosan részt vettek, vizsgáikra pedig lelkiismeretesen felkészültek, tapasztalatot és sikerélményt adva nekünk.”
Hozzátette: a frissen végzetteknek életük során folyamatosan meg kell majd újulniuk.
„Ne féljenek a kihívásoktól, mert azokból csak jól jöhetnek ki, ha kitartanak elveik mellett, hosszú távú céljaikat szem előtt tartják, és dolgoznak értük”
– tanácsolta.
A dékán kiemelte, hogy a kar a dinamikus fejlődés érdekében új képzéseket is indít – sokszor az adott területen vezető cégek, hatóságok, szolgálatok bevonásával.
„Idén szeptemberben kommunikáció, navigáció és távérzékelés szakirányú továbbképzést indítunk Magyarország és a régió jelentős képzési hiányosságait pótolva. Jövőre új, interdiszciplináris mesterséges intelligencia szakot indítunk, ráadásul új, Mesterséges Intelligencia Tanszéket is alapítottunk”
– árulta el.
A frissdiplomásokat az ünnepség díszvendége, dr. Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos is köszöntötte.
„Büszkén állok most itt, hiszen a HUNOR programot vezetve csodálatos eredményt értünk el: negyvenöt év után újra sikeres tudományos nemzeti kutatóűrhajós programot tudtunk a nemzetközi világ elé tárni, hiszen pár nappal ezelőtt Kapu Tibor visszatért a Földre. Külön köszönöm, hogy a győri egyetem nagyon sok fiatalt kapcsolt be ebbe a programba, felhívva a figyelmet az űrkutatás fontosságára”
– mondta el.
A végzettekhez szólva hangsúlyozta:
„Soha ne veszítsék el a hitüket és a fantáziájukat! Az a világ, ami megújítja Földünk életét, csak szakmailag felkészült, élénk fantáziájú értelmiséggel képes megoldani az emberiség kihívásait. Higgyenek önmagukban és tudásukban, bízzanak saját képességeikben, és legyen erejük elképzelni a célt, amit el akarnak érni!”
Az ünnepségen dr. Ferencz Orsolya és dr. Horváth Zoltán professzor elismerő oklevelet adtak át a SZESAT Interdiszciplináris Szakkollégiumban kiemelkedő munkát végző hallgatóknak, Marton Gábornak és Katherine Cazcónak. A Neumann János Informatikai Szakkollégiumban végzett kimagasló tanulmányi, szakmai és tudományos tevékenységet folytató hallgatóknak járó elismerő oklevelet Antal Kristóf és Székely Zoltán vehette át.
Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat által odaítélt „Oktatók a hallgatókért” díjat dr. Fecser Nikolett oktatási dékánhelyettes, az Automatizálási és Mechatronikai Tanszék docense érdemelte ki, aki szakmentorként különös figyelemmel segíti az elsőévesek beilleszkedését, valamint kulcsszerepet játszik a hallgatók és oktatók közötti párbeszédben.
Szintén az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat adományozza évről évre a Pro Progressum díjat azoknak, akik kiemelkedő szakmai munkát végeznek az intézményben működő szakmai szervezetek fejlődéséért. Az elismerés oklevél minősítésében Zlatics Gergő gépészmérnöki alapszakos hallgató, a SZEngine motorfejlesztő csapat tagja részesült. A kiemelkedő közösségi tevékenységet végző hallgatóknak járó Pro Auditoribus díj emléklap minősítését Borbély Máté (gépészmérnöki alapszak) és Mayer Marcell (mérnökinformatikus alapszak), oklevél minősítését Godó Zénó (gépészmérnöki alapszak), Koroknai Virág (gazdaságinformatikus alapszak), Magasi Botond (gazdaságinformatikus alapszak) és Németh Benedek (gazdaságinformatikus alapszak), míg bronz minősítését Horváth Bence József (mechatronikai mérnök alapszak), Sárközi Ádám (mérnökinformatikus mesterszak) és Tian Yubo (mérnökinformatikus alapszak) kapta.
A Széchenyi István Egyetem és a Reinhold és Carmen Würth Alapítvány 2013 óta áll szoros kapcsolatban. Az alapítvány a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar egy szociálisan hátrányos helyzetű, jól tanuló hallgatóját rendszeres ösztöndíjban részesíti, a kar végzősei közül pedig a legkiválóbb tanulmányi eredményű hallgatót pénz- és tárgyjutalommal, valamint oklevéllel jutalmazza. Az idei tanulmányi díjat a gépészmérnöki alapszakon végzett Singlár Ádám vehette át dr. Horváth Sándor kuratóriumi elnöktől.
További friss híreket talál a dunapest.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
